thumbs_o9

Młodzież z Wisły w Opolu

Grupa ponad 20 osób wzięła udział w wyjeździe do Opola w dniach 14-15 października. W sobotę po zakwaterowaniu w pomieszczeniach Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu wiślańska Młodzieżówka wspólnie z grupą opolską udała się na arenę paintballową, gdzie rozegrano turniej.

Sama gra była nie tylko zabawą integracyjną, ale przede wszystkim wstępem do wieczornego tematu, który poświęcony był wojnie, konfliktom i chrześcijańskim sposobom reagowania na przemoc. Prowadzący zajęcia ks. Łukasz Ostruszka zaprezentował różne podejścia ludzi wierzących do zagadnień wojny – od stosunku pacyfistycznego po pojęcie tzw. wojny sprawiedliwej.

W niedzielę Młodzieżówka uczestniczyła w nabożeństwie, po którym odbył się spacer i zwiedzanie centrum Opola.

Wizyta wiślańskiej młodzieży w Opolu była okazją do zacieśnienia znajomości z grupą młodzieżową tamtejszej parafii, która działa w warunkach diaspory.

Młodzież dziękuje Radzie Parafialnej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle za dofinansowanie wyjazdu, a Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu za ciepłe przyjęcie i pomoc w zorganizowaniu pobytu.

Opiekunami podczas wyjazdu były Aneta Ostruszka, Urszula Pinkas i wikariusz ks. Łukasz Ostruszka.

Jak było na wyjeździe Młodzieżówki? Kilka opinii uczestników.  

SEBASTIAN MALECKI

„W Opolu bardzo podobała mi się gra w paintball, była bardzo miła i przyjemna atmosfera. Spodobała mi się również młodzieżówka razem z młdodzieżą z Opola, na której omawialiśmy temat, który mnie bardzo poruszył. Opole, jak i wszystkie zabytki tj, amfiteatr, o których opowiadał nam ksiądz podczas wycieczki były ciekawe.”

MARCELINA STEBEL

„Podsumowując, wyjazd do Opola było super! Pogoda była piękna. W paintballu trzeba było wykazać się współpracą oraz dobrą celnością. Mieliśmy okazję odwiedzić także kawiarnię „Laba”, która mieści się niedaleko opolskiego zoo. Noc filmowa również była świetna! Opolska młodzieżówka jest mniej liczna niż nasza, ale wspólnie spędziliśmy miły czas. Mamy nadzieję, że nas odwiedzą w Wiśle.”

KAJA SZAJTHAUER

„Chyba najbardziej podobała mi się gra w paintaball. Mogliśmy spotkać się w trochę innych okolicznościach niż co tydzień w piątek  na Młodzieżówkach i zobaczyć jaką tworzymy drużynę, kiedy sytuacja tego wymaga. Zabawa zabawą, ale ta gra i symulacja walki pozwala też w jakiś sposób poznać samych siebie – mogliśmy sprawdzić, jak poradzimy sobie na „polu walki”, kiedy musimy cały czas mieć oczy dookoła głowy i siebie pilnować, żeby nie dostać kulką farby, która jednak trochę boli, ale też starać się pomagać swojej ekipie. Myślę, że ta gra uczy cierpliwości, determinacji i konsekwencji w tym, co w danym momencie jest dla nas najważniejsze.”

WIKTOR R. PALUCH

„Wyjazd do Opola z Młodzieżówką był dobrym czasem, który z pewnością będę dobrze wspominał. Ciepła atmosfera, świetni ludzie – to jest to czym wyróżniał się ten czas. Jeśli ktoś będzie miał jakieś wątpliwości, czy w przyszłości na takowy wyjazd jechać, polecam z całego serca, na pewno nie pożałuje.”

 

Umieszczone w kategorii Aktualności, Dzieci i młodzież.