IMG_4918

Ekumeniczne Nabożeństwa

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczęło nabożeństwo w kościele Karola Boromeusza na Chabrach. Kazanie wygłosił bp. Marian Niemiec.  Luterańscy i katoliccy chrześcijanie po raz pierwszy razem upamiętnią początek Reformacji. W coraz bardziej zeświecczonym świecie widzę w tym działanie Ducha Świętego, który nas wszystkich przekonuje o grzechu i wprowadza we wszelką prawdę. Duch Święty ciągle wskazuje na Jezusa Chrystusa, jako Pana i Zbawiciela – przekonywał ks. Niemiec. Kaznodzieja użył też dwóch obrazów. Wspomniał o Giewoncie, którego zwieńczeniem jest krzyż. Są różne drogi prowadzące na szczyt, ale cel jest jeden – Krzyż Chrystusa.

Także w naszej Parafii odbyło się nabożeństwo – tym razem kończące TMoJCh. Kaznodzieją był biskup Andrzej Czaja. Jeśli chcemy iść bardziej ku tej rzeczywistości nam zgotowanej, ku Bogu i razem w jedności, to musimy jeszcze bardziej pokochać Jezusa. Odkrywać ciągle na nowo i kontemplować miłość Jezusa to jedno, bo w tym jest siła do zmotywowania się ku lepszemu życiu i ku podejmowaniu powołania do świętości. Ale nie ruszymy, jeśli nie będziemy kochać Jezusa całym sercem – podkreślał.

Nabożeństwa ekumeniczne w różnych kościołach są tradycją związaną z Tygodniem Modlitw. W Opolu odbywają się one także w ciągu roku i związane są z upamiętnieniem powodzi oraz innymi wydarzeniami.

Umieszczone w kategorii Aktualności.